Skip to main content

Ples pro Fenix 2019

V sobotu 6. dubna 2019 jsme v brněnském hotelu Voroněž znovu roztáčeli večer naplno. Již potřetí se zde odehrál benefiční Ples pro Fenix. Na účastníky čekal opět skvělý program, sestávající z tance na vozíku našeho předsedy Ladislava Loebeho, pole dance v podání tanečnice Marie Bubeníkové, unikátní přehlídky historického spodního prádla od Spolku elegantních dam či krájení noblesního děkovného dortu z revoluční cukrárny Sorry – pečeme jinak. Za úspěšnou považujeme benefiční dražbu, která letos sestávala výhradně z uměleckých děl klientů anebo zaměstnanců Paracentra Fenix. To vše doprovázené skvělou hudební formací Eremy.

Ples pro Fenix je jedinečná společenská událost a my si obzvláště zakládáme na tom, že jsme pořadateli největšího bezbariérového plesu v ČR. Proto si dovolíme něco málo statistik týkajících se naší „cílovky“: dorazilo celkem 408 hostů, z toho 52 na mechanickém vozíku, 7 na vozíku elektrickém a 6 osob o berlích. Děkujeme všem zúčastněným – ať už partnerům a podporovatelům, klientům, účinkujícím či náhodným účastníkům, že se na večeru podíleli. Z reakcí tušíme, že jsme sami sobě opět pozvedli laťku. A budeme se ji snažit udržet.

Nedočkavci, zapište si do diářů krásné datum 4. 4. 2020, kdy se další ročník Plesu pro Fenix uskuteční. Pro čtvrté kolo jsme si snad nemohli přát lepší datum.

Záštitu nad plesem převzala primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková