PLES PRO FENIX 2019

V sobotu 6. dubna 2019 jsme v brněnském hotelu Voroněž znovu roztáčeli večer naplno. Již potřetí se zde odehrál benefiční Ples pro Fenix. Na účastníky čekal opět skvělý program, sestávající z tance na vozíku našeho předsedy Ladislava Loebeho, pole dance v podání tanečnice Marie Bubeníkové, unikátní přehlídky historického spodního prádla od Spolku elegantních dam či krájení noblesního děkovného dortu z revoluční cukrárny Sorry - pečeme jinak. Za úspěšnou považujeme benefiční dražbu, která letos sestávala výhradně z uměleckých děl klientů anebo zaměstnanců Paracentra Fenix. To vše doprovázené skvělou hudební formací Eremy.

Ples pro Fenix je jedinečná společenská událost a my si obzvláště zakládáme na tom, že jsme pořadateli největšího bezbariérového plesu v ČR. Proto si dovolíme něco málo statistik týkajících se naší "cílovky": dorazilo celkem 408 hostů, z toho 52 na mechanickém vozíku, 7 na vozíku elektrickém a 6 osob o berlích. Děkujeme všem zúčastněným - ať už partnerům a podporovatelům, klientům, účinkujícím či náhodným účastníkům, že se na večeru podíleli. Z reakcí tušíme, že jsme sami sobě opět pozvedli laťku. A budeme se ji snažit udržet.

Nedočkavci, zapište si do diářů krásné datum 4. 4. 2020, kdy se další ročník Plesu pro Fenix uskuteční. Pro čtvrté kolo jsme si snad nemohli přát lepší datum.

Benefiční dražba 2019

 • Kamila Hrubošová: Odloučení

  VYVOLÁVACÍ CENA: 1500 Kč | Neteř osobní asistentky

  Před pár týdny oslavila čtrnácté narozeniny, maluje odmalička, jejím snem je studovat uměleckou školu. Svůj volný čas věnuje malování obrazů pro soutěže nebo jen tak na přání pro své blízké. Miluje jízdu na koni a plavání. Obraz darovaný do dražby je inspirovaný názvem organizace a také osudem klientů. Každý z nich se nejspíš někdy cítil odloučený. Obraz však není negativní, pták Fenix si přece vždycky zase najde cestu do života.

 • Filip Hladík: Noční Brno

  VYVOLÁVACÍ CENA: 3500 Kč | Klient

  K vlastní tvorbě se dostal po studiu designu na VUT, kde si osvojil teoretické znalosti i zkušenosti ve fotografii. V současnosti jej živí především focení lidí, často však vidí i prostor pro dobrou fotografii krajiny nebo oblohy. Když má čas, foťák a stativ, dostaví se i zajímavý výsledek. Snímek dvou brněnských dominant je přesně tento případ - vznikl na benzínové stanici, odkud Filip výjev několikrát pozoroval, až se jednou rozhodl scénu zachytit.

 • Romana Bližňáková: Lapač Snů

  VYVOLÁVACÍ CENA: 4000 Kč | Ergoterapeutka

  Háčkovat začala asi ve dvanácti letech, naplno se činnosti věnuje posledních šest let. Často vytváří hračky, od drobnějších figurek po veliké postavy, k nápadu uháčkovat lapač snů ji přivedla sestra - když ji o jeden požádala. Lapač věnovaný do benefiční dražby je vůbec největším, jaký kdy vytvořila. Výrobou strávila přes dvě stě hodin, na středový vzor padlo zhruba šest set metrů bavlnky.

 • Světlana Mičánková: Námluvy

  VYVOLÁVACÍ CENA: 2000 Kč | Klientka

  Kresbě a malbě se věnuje od dětství, propadla mu po vysoké škole. Když ji před devíti lety zaujala fotografie ptáků, rozhodla se sáhnout po zcela obyčejné propisce. Dle svých slov byla zvědavá, jak se jí zajímavou hru stínů a odlesků podaří tímto všedním nástrojem zachytit. V poslední době dává přednost technice akvarelu, zvířata však zůstávají jejím častým motivem.

 • Nikol Kothánková: Mandala

  VYVOLÁVACÍ CENA: 4500 Kč | Ergoterapeutka

  Na magické kruhy mandaly narazila kdysi na internetu. Inspiraci nabírá průběžně, hodnotí nápady od ostatních autorů, když však bere do ruky čisté plátno, vždy tvoří bez předlohy. Mandalu utváří postupně, nikdy nemá jasno, jak bude výsledek vypadat. Nejdůležitější je prý při tvorbě trpělivost a spousta rozměřování, které vedou k harmonickému celku. Modré barvy na naší mandale odkazují k Fenixu, zlatá je spjatá s plesem a slavnostní atmosférou celého večera.

 • Tomáš Kohoutek: Petrklíč

  VYVOLÁVACÍ CENA: 6000 Kč | Klient

  Poprvé vyšíval v první třídě v kroužku ručních prací třídní učitelky. Používá výhradně křížkový steh. Na reprodukci obrazu Alfonse Muchy pracoval s přestávkami přes půl roku, výšivka obsahuje třicet osm odstínů bavlnky. Secesní tematiku ve své tvorbě hodlá rozšiřovat - rád by zpracoval i Muchovo Čtvero ročních období.

 • Lihovar Žufánek: OMFG

  VYVOLÁVACÍ CENA: 700 Kč

  Sběratelská edice prvního českého rukodělně destilovaného ginu je vyráběná jen jednou za čas. Ke klasickému receptu se přidává nová a netradiční bylina, pokaždé jiná. Letošní edice obsahuje pelyněk pravý – artemisia absinthium, pocházející z francouzského města Pontarlier, spirituálního domova absintu. Edice je limitovaná na šest set kusů pro Českou republiku a stejný počet pro zahraničí.

Záštitu nad plesem převzala primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková

Přihlášení k odběru Zpravodaje

Kontakt

provozovna služeb

ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Kociánka 93/2
612 00 Brno

T: +420 733 589 567
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.pcfenix.cz

Kontakt

sídlo organizace

ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Polní 780/92
639 00 Brno

IČ: 26676826
Datová schránka: 4t8apq6

© ParaCENTRUM Fenix. All rights reserved.