Benefiční dražba

Odloučení

Kamila Hrubošová

neteř osobní asistentky

Před pár týdny oslavila čtrnácté narozeniny, maluje odmalička, jejím snem je studovat uměleckou školu. Svůj volný čas věnuje malování obrazů pro soutěže nebo jen tak na přání pro své blízké. Miluje jízdu na koni a plavání. Obraz darovaný do dražby je inspirovaný názvem organizace a také osudem klientů. Každý z nich se nejspíš někdy cítil odloučený. Obraz však není negativní, pták Fenix si přece vždycky zase najde cestu do života.

Vyvolávací cena:  1 500 Kč

Noční Brno

Filip Hladík

klient

K vlastní tvorbě se dostal po studiu designu na VUT, kde si osvojil teoretické znalosti i zkušenosti ve fotografii. V současnosti jej živí především focení lidí, často však vidí i prostor pro dobrou fotografii krajiny nebo oblohy. Když má čas, foťák a stativ, dostaví se i zajímavý výsledek. Snímek dvou brněnských dominant je přesně tento případ - vznikl na benzínové stanici, odkud Filip výjev několikrát pozoroval, až se jednou rozhodl scénu zachytit.

Vyvolávací cena:  3 500 Kč

Lapač snů

Romana Bližňáková

ergoterapeutka

Háčkovat začala asi ve dvanácti letech, naplno se činnosti věnuje posledních šest let. Často vytváří hračky, od drobnějších figurek po veliké postavy, k nápadu uháčkovat lapač snů ji přivedla sestra - když ji o jeden požádala. Lapač věnovaný do benefiční dražby je vůbec největším, jaký kdy vytvořila. Výrobou strávila přes dvě stě hodin, na středový vzor padlo zhruba šest set metrů bavlnky.

Vyvolávací cena:  4 000 Kč

Námluvy

Světlana Mičánková

klientka

Kresbě a malbě se věnuje od dětství, propadla mu po vysoké škole. Když ji před devíti lety zaujala fotografie ptáků, rozhodla se sáhnout po zcela obyčejné propisce. Dle svých slov byla zvědavá, jak se jí zajímavou hru stínů a odlesků podaří tímto všedním nástrojem zachytit. V poslední době dává přednost technice akvarelu, zvířata však zůstávají jejím častým motivem.

Vyvolávací cena:  2 000 Kč

Mandala

Nikol Kothánková

ergoterapeutka

Na magické kruhy mandaly narazila kdysi na internetu. Inspiraci nabírá průběžně, hodnotí nápady od ostatních autorů, když však bere do ruky čisté plátno, vždy tvoří bez předlohy. Mandalu utváří postupně, nikdy nemá jasno, jak bude výsledek vypadat. Nejdůležitější je prý při tvorbě trpělivost a spousta rozměřování, které vedou k harmonickému celku. Modré barvy na naší mandale odkazují k Fenixu, zlatá je spjatá s plesem a slavnostní atmosférou celého večera.

Vyvolávací cena:  4 500 Kč

Petrklíč

Tomáš Kohoutek

klient

Poprvé vyšíval v první třídě v kroužku ručních prací třídní učitelky. Používá výhradně křížkový steh. Na reprodukci obrazu Alfonse Muchy pracoval s přestávkami přes půl roku, výšivka obsahuje třicet osm odstínů bavlnky. Secesní tematiku ve své tvorbě hodlá rozšiřovat - rád by zpracoval i Muchovo Čtvero ročních období.

Vyvolávací cena:  6 000 Kč

OMFG

Lihovar Žufánek

Sběratelská edice prvního českého rukodělně destilovaného ginu je vyráběná jen jednou za čas. Ke klasickému receptu se přidává nová a netradiční bylina, pokaždé jiná. Letošní edice obsahuje pelyněk pravý – artemisia absinthium, pocházející z francouzského města Pontarlier, spirituálního domova absintu. Edice je limitovaná na šest set kusů pro Českou republiku a stejný počet pro zahraničí.

Vyvolávací cena:  700 Kč

Záštitu nad plesem převzala primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková

Přihlášení k odběru Zpravodaje


© 2019 ParaCENTRUM Fenix, All Rights Reserved